كرم‌كتاب

معرفی کتاب «كوهستان شبح»

نام كتاب: كوهستان شبح
نويسنده: دارن شان
ترجمه: سوده كريمى
ناشر: كتاب‌هاى بنفشه
شابك: 8-675-417-964
شابك دوره: 6-614-417-964
تعداد صفحه: 187 صفحه
نوبت چاپ: اول 1382
شمارگان: 4400 نسخه
قيمت: 15،000 ريال

فكر مى‌كنم تمام نويسنده‌هاى سريالى وقتى شروع مى‌كنند پر از آيده هستند اما به مرور از ايده خالى مى‌شوند! (البته ايزاك آسيموف مستثنا است!) نويسنده سرى كتاب‌هاى «قصه‌هاى سرزمين اشباح» نيز جزو همين نويسنده است. در حالى كه جلد يك حول آيده عجيب و غير عادى مى‌گشت و جلدهاى دوم و سوم اين آيده را بيشتر مى‌پروراند، و تا حدودى داستان بعنوان يك داستان ترسناك موفق شده بود، جلد چهار بسيار كسالت‌آور است.
البته اين كسالت آورى بيشتر موقعى محسوس است كه در پايان داستان، مى‌فهميد اين داستان ادامه‌دار است و شما نيز ادامه آن را در دسترس نداريد! اما در مجموع در جلد چهار شما ترس و وحشت كمترى را احساس مى‌كنيد و بيشتر به شرح تخيلى‌ زندگى اشباح و تاريخچه آنها آشنا مى‌شويد.
اين جلد در واقع شرح مسافرت «دارن شان» قهرمان و نويسنده! داستان به كوهستان شبح براى معرفى شدن به ديگر اشباح بعنوان دستيار «آقاى كرپسلى» معرفى گردد. هر چند من عاشق سفرنامه‌ها و داستان‌هاى مسافرتى! هستم اما اين داستان به هيچ وجه نتوانست من را جذب كند!
تصميم داشتم پس از پايان اين مجموعه شرح كلى‌ بر اين داستان‌ها بنويسم، اما با توجه به نيمه تمام ماندن داستان فكر مى‌كنم بايد منتظر بقيه اين ماجرا (اگر بقيه‌اى وجود داشته باشد) باشم. شما هم اگر تا حالا اين كتاب‌ها را نخريده‌ايد، صبر كنيد تا مثل من توى‌خمارى كتاب نمانيد!

شاد و كتاب‌خوان باشيد،
كرم كتاب

پ.ن: اگر كسى از ادامه داستان خبرى دارد من را خبر كند!
نویسنده : کرم کتاب : ٦:٤٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱۱ آبان ،۱۳۸٢
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم