كرم‌كتاب

معرفی کتاب «دخمه خونين»

نام كتاب: دخمه خونين
نويسنده: دارن شان
ترجمه: سوده كريمى
ناشر: كتاب‌هاى بنفشه
شابك: *-674-417-964
شابك دوره: 6-614-417-964
تعداد صفحه: 200 صفحه
نوبت چاپ: اول 1382
شمارگان: 4400 نسخه
قيمت: 15،000 ريال

اگر تا حالا داستان «دارن شان» را پيگيرى كرده باشيد، مى‌دانيد كه در جلد اول او به‌ خاطر نجات جان دوستش به يك شبح خون‌آشام تبديل شد و مجبور شد از خانواده‌ و دوستانش جدا شود و به همراه آقاى كرپسلى راهى سيرك عجايب شد. اما در قسمت دوم هر چند سعى كرد دوستش را از دست مردگرگى نجات دهد موفق نشد.
جلد سوم كتاب يا «دخمه خونين» با نام اصلى «Tunnels of Blood» داستان مبارزه «دارن شان» و «آقاى كرپسلى» بخاطر نجات جان دوستانش «ايورا» و «دبى» از دست يك شبح‌واره خون‌آشام است. شبح‌واره‌ها هر چند همنوعان شبح‌ها هستند اما به خاطر سليقه وحشتناكشان، با شبح‌هاى‌ ديگر در حال جنگ هستند!
داستان اينبار مشمئز‌كننده‌تر و تا حدودى ترسناك‌تر از داستان‌هاى قبلى است. در مجموع نويسنده هنوز نيز موفق شده تازگى ايده‌اش را نگه‌دارد و شما را هر بار با موضوع جديدى مواجه كند. تعجب مى‌كنم اگر تا حالا از روى اين داستان‌ها فيلمى ساخته نشده باشد.
مطمئن هستم اگر دو جلد قبلى را خوانده باشيد، مطمئناً راغب‌ هستيد كه اين جلد را نيز بخوانيد و نيازى به تشويق من نداريد!
پس وقت‌تان را تلف نمى‌كنم، هر چه سريع‌تر برويد سراغ خواندن كتاب. من هم بايد بروم و جلد چهارم اين مجموعه به نام «كوهستان اشباح» را بخوانم!

شاد و كتاب‌خوان باشيد
كرم كتاب
پ.ن: اگر دوست داريد ادرنالين خونتان بالا برود توصيه مى‌كنم كتاب را آخر شب و در فضائى نيمه تاريك بخوانيد!
نویسنده : کرم کتاب : ٦:٥٤ ‎ب.ظ ; جمعه ٩ آبان ،۱۳۸٢
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

معرفى كتاب «دستيار يك شبح»

نام كتاب: دستيار يك شبح
نويسنده: دارن شان
ترجمه: سوده كريمى
ناشر: كتاب‌هاى بنفشه
شابك: 8-613-417-964
شابك دوره: 6-614-417-964
تعداد صفحه: 228 صفحه
نوبت چاپ: اول 1382
شمارگان: 3300 نسخه
قيمت: 15،000 ريال

اگر فرصت كرده باشيد و داستان «سيرك عجايب» را خوانده باشيد، متوجه مى‌شويد كه داستان، يك داستان دنباله‌دار است! در انتهاى آن داستان «دارن شان» به همراه آقاى «كرپسلى» كه يك شبح خون آشام است به شهر خودش را ترك مى‌كند تا به سيرك عجايب بپيوند.
داستان «دستيار يك شبح» داستان زندگى «دارن شان» در سيرك است. او دوستانى از بازيگران سيرك پيدا مى‌كند و همچنين دوستانى از آدم‌هاى معمولى و غيرمعمولى! هر چند در داستان نخست يعنى «سيرك عجايب» تا حدود زيادى شانس دارن را همراهى كرد. اما در اين داستان او بيشتر بدشانسى مى‌آورد تا خوشش شانسى.
و نهايت مشمئز كننده داستان، هر چند زياد غير منتظره نيست اما در هر صورت مشمئز كننده است. داستان نسبت به داستان اول وحشتناك‌تر و خشن‌تر شده است تا حدى كه من دارم تعجب مى‌كنم چطور آن را در رده نوجوانان چاپ كرده‌اند! هر چند تا جائى‌كه مى‌دانم نوجوانان بيش از همه از فيلم‌هاى ترسناك خوششان مى‌آيد!
در هر صورت اگر شما هم از داستان‌هاى ترسناك و مشمئز كننده خوشتان مى‌آيد بد نيست سرى به اين دوره كتاب‌ها بزنيد. من كه گرفتارش شدم و حالا دارم كتاب سوم به نام «دخمه خونين» را مى‌خوانم!
نكته خوب داستان اين است كه داستان‌ها را مى‌توانيد تندتند بخوانيد و تمام كنيد!

شاد و كتاب‌خوان باشيد
كرم كتاب
نویسنده : کرم کتاب : ٦:٥۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۸ آبان ،۱۳۸٢
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

معرفى كتاب «سيرك عجايب»

نام كتاب: سيرك عجايب
نويسنده: دارن شان
ترجمه: سوده كريمى
ناشر: كتاب‌هاى بنفشه
شابك: *-612-417-964
شابك دوره: 6-614-417-964
تعداد صفحه: 259 صفحه
نوبت چاپ: اول 1382
شمارگان: 3300 نسخه
قيمت: 15،000 ريال

اگر هري پاتر و دنياي جادوگرها ديگر برايتان خسته‌كننده شده است، بد نيست پا به دنياي وحشت‌انگيز خون‌آشام‌ها بگذاريد.
داستان «سيرك عجايب»، داستان پسري به نام «دارن شان» است كه مثل بقيه پسرها، خانواده‌اى معمولى دارد و با دوستانش به همان بازى‌ها و سرگرمى‌هاى‌ مى‌پردازد كه هر پسر بچه‌اى در سن او به آنها علاقه دارد. او به طور اتفاقى باخبر مى‌شود كه سيرك عجايب به شهر آنها آمده است. سيرك عجايب به سيركى گفته مى‌شود كه در آن سيرك انسان‌ها و جانوران عجيب‌الخلقه را نشان مى‌دهند.
پسرها به شدن كنجكاو مى‌شوند كه به ديدن ماجراى سيرك بروند اما پول به اندازه كافى ندارند و مجبور به قرعه‌كشى مى‌شوند، ...

نه، صبر كنيد، قرار نيست من اين داستان هيجان‌انگيز و ترسناك را برايتان تعريف كنم. فقط مى‌گويم اگر دوست داريد بفهميد كه چطور «دارن شان» تبديل به يك شبح سرگردان خون‌آشام ( يك چيزى شبيه دراكولا) شد، بايد كتاب را بخوانيد.
جالبى كتاب در اين است داستان از زبان خود «دارن شان» ! اگر علاقه‌مند داستان‌هاى ترسناك هستيد، بد نيست يك نگاهى به آن روى سكه بزنيد و ببينيد يك دراكولا چه چيزهاى براى تعريف كردن دارد.

هر چند بايد به اين حقيقت اعتراف كنم كه كتاب زياد هيجان‌انگيز و ترسناك نيست اما آنقدر جالب بود كه من جلد دوم آن به نام «دستيار يك شبح» را تهيه كردم و در حال خواندن آن هستم. در حقيقت در اين كتاب‌ هم مثل «هرى‌ پاتر» اين خلاقيت نويسنده در نگاه كردن به يك موضوع از ديدگاه ديگر است كه داستان را جالب كرده است.

شاد و كتاب‌خوان باشيد
كرم كتاب

نویسنده : کرم کتاب : ٦:۱٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ٧ آبان ،۱۳۸٢
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

معرفى كتاب «سكوت شبانگاهي»

نام كتاب: سكوت شبانگاهي
نويسنده: مري هيگينز كلارك
مترجم : محمد قصاع
ناشر: نشر البرز
شابك: 3-152-442-964
قيمت: 6،500 ريال
صحفه: 158 صفحه
چاپ : اول 1377
شمارگان: 2000 نسخه
كتاب «سكوت شبانگاهي» در واقع يك داستان شب عيد كريسمس است كه مي‌توان در هر عيد ديگري از قبيل عيد فطر و يا عيد نوروز هم آن را مصرف كرد!
داستان، داستان خانواده‌اي معمولي است كه به ناگهان و به طور تصادفي درگير دو مشكل اساس مي‌شوند، بيماري سرطان پدر و گروگان گرفته‌شدن كوچكترين پسر!
همانطور كه كاملاً قابل حدس زدن است، داستان پايان خوشي دارد. ايمان پسرك به قديس «كريستوفر مقدس» و دعاي مردم و هوشياري پليس و دل سوزي ديگران در نهايت باعث نجات معجزه‌گونه پسر شده و به نوعي نويد شفاي پدر را نيز در خود دارد.

هر چند نويسنده در موخره كتاب به نام ملكه «داستان‌هاي هيجان‌انگيز» معرفي شده است ولي داستان زياد نيز هيجان انگيز نبود حجم زياد شخصيت‌ها در مقابل تعداد كم صفحه باعث مي‌شد كه نويسنده نتواند شخصيت پردازي زياد انجام دهد. بخصوص شخصيت گروگان‌گير كه ضد قهرمان داستان است اصلاً نتوانست است خودنمائي بكند.
ايجاد گره‌هاي كوچك و بزرگ ديگر از قبيل رفتار كارآگاه «شور» نيز كه در پيشرفت داستان تاثير چنداني نداشت نيز تنها باعث تلف شدن فضاي گران‌بها براي شخصيت پردازي قهرمانان اصلي مي‌باشد.

در هر صورت با توجه به پايان خوش داستان و همچنين حال و هواي «عيد» در داستان فكر مي‌كنم بشود يك فيلم خوب از آن در آورد. (قابل توجه آقايان كارگردان) اما براي يك كتاب‌خوان حرفه‌اي كتاب چندان جذاب و هيجان‌انگيز نيست.

تا كتاب بعدي ،
شاد و كتاب‌خوان باشيد،
كرم كتاب
نویسنده : کرم کتاب : ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ ; شنبه ۳ آبان ،۱۳۸٢
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم