كرم‌كتاب

معرفى چند سايت كتاب الكترونيكى انگليسى

با درود،

آدرس چند سايت دريافت كتاب‌هاى الكترونيكى انگليسى را در زير آورده‌ام، اكثر كتاب‌هاى معروف و كلاسيك ادبيات دنيا را مى‌توانيد در اين سايت‌ها پيدا كنيد. اميدوارم از آنها لذت ببريد

http://digital.library.upenn.edu/books/
http://promo.net/pg/
http://etext.lib.virginia.edu/ebooks/ebooklist.html
http://www.blackmask.com/

شاد و كتاب‌خوان باشيد

كرم كتاب

نویسنده : کرم کتاب : ۱:۱٥ ‎ق.ظ ; چهارشنبه ٦ آبان ،۱۳۸۳
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم

معرفى كتاب «چشم ببر»

كتاب: چشم ببر
عنوان اصلى: The Eye Of The Tiger
نويسنده: ويلبور اسميت
مترجم: سيروس كوپال
ناشر: انتشارات بهجت
نوبت چاپ: اول 1376
تعداد صفحه: 312 صفحه
شمارگان:  3000 نسخه
قيمت:  15،000 ريال
شابك: 5-3-90085-964

«چشم ببر» از آن تيپ رمان‌هاى است كه حتماً در دوران نوجوانى از آن خوشم مى‌آمد، اما حالا يكم برايم خنده‌آور است.
داستان سرشار از پهلوانى‌هاى «هرى فلچر» قهرمان داستان است كه از زبان خود او مى‌شنويم، بنابراين بيشتر از قبل چاخان به نظر مى‌رسد. اما در نوع خودش جذاب و شيرين است.
هرى، كاپيتان يك كشتى ماهى‌گيرى در يك كشور دورافتاده آفريقائى است كه به طور ناخواسته درگير ماجراى جستجوى يك گنج قديمى مى‌شود كه يكى از اقلام آن بزرگترين الماس دنياى است!
ماجرا پر است از بزن بهادور‌ها، زن‌هاى جذاب و خائن، پليس‌هاى فاسد و خائن، دوستان فداكار و صد البته قهرمان‌بازى‌هاى هرى!
اگر بيشتر ماجرا در دريا و زير آسمان آبى و در ميان پهنه‌ نيلگون آب‌ها و يا در جزاير و سواحل اتفاق نيافتاده بود، آدم از خواندن كتاب بياد داستان‌هاى‌ گانگسترى و يكه تازى‌هاى كارآگاه‌هاى خصوصى مى‌افتاد!
قهرمان‌ داستان نيز مانند ديگران اشخاص داستان زياد آدم خوبى نيست هر چند در مقابل سياهى آنها رنگ خاكسترى او به سفيدى مى‌زند!

«ويلبور اسميت» نويسنده‌اى است آفريقائى كه هر چند در داستانش به آفريقا وفادار مانده است و بيشتر صحنه‌هاى داستان در آفريقا است، اما فكر مى‌كنم بيش از اندازه سفيد پوستانه فكر مى‌كند و آفريقائى‌هاى اصيل فقط وقتى خوب هستند كه كارگر و زير دست باشند!
به نظرم آفريقا براى گفتن و نوشتن حرف بسيار دارد اما نبايد دل به ويلبور اسميت ببندد. البته اشكال از اسميت نيست چون هر نويسنده يك جور سبكى دارد  و سبك اسميت بيشتر آمريكائى‌ است تا آفريقائى و اين از بد شانسى آفريقا و اسميت هر دو است.

در هر صورت بعنوان يك زنگ تفريح كتاب جذابى است و مطمئنان اگر بازهم كتابى از ويلبر اسميت ديدم، آن را با كمى ترديد مى‌خرم! و با هيجان بيشترى مى‌خوانم! و اين نه به دليل ارزش نوشته‌هاى اوست، بلكه به دليل نوجوان درون من است كه هنوز به اندازه كافى رشد نكرده است!


شاد و كتاب‌خوان باشيد،
كرم كتاب

نویسنده : کرم کتاب : ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ ; شنبه ٢ آبان ،۱۳۸۳
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم