معرفى كتاب «روون و كولى‌ها»

كتاب: روون و كولى‌ها
عنوان انگليسى: Rowan and the Travellers
نويسنده: اميلى رودا
مترجم: نسرين وكيلى
ناشر: نشر افق
نوبت چاپ: اول تابستان 1383
تعداد صفحه: 192 صفحه
شمارگان:  3000 نسخه
قيمت:  15،000 ريال
شابك: 5-119-369-964

«روون و كولى‌ها» دومين كتاب از سرى كتاب‌هاى «روون چوپان بوشكا‌ها» است. اين كتاب هر چند به زيبائى داستان اول نيست، اما بازهم در نوع خودش جالب است.
داستان از آنجا شروع مى‌شود ورود زود هنگام كولى‌ها اعلام مى‌شود، در سال‌هاى قبل ورود كولى‌ها هميشه جشن گرفته مى‌شد، اما اين بار ورود زود هنگام آنها زياد براى‌ مردم خوشايند نيست. رفتن روون به «كوهستان ممنوع» در داستان نخست، علاوه بر رفع مشكل آب، مزاياى ديگرى هم داشته است و آن سوقاتى‌ است كه همراهانش از كوهستان آوردند. اين سوقات، توت‌هاى وحشى است،  كه بو و مزه خارق‌العاده‌اى دارد و «رين»ى‌ها زياد خوش ندارند بقيه قبل از موقع از آن باخبر شوند.
اما روون بدون توجه به اين موضوع‌ها از حضور كولى‌ها خوشحال است، بخصوص كه اينبار اهالى دهكده داستان دلاورى او را براى‌ كولى‌هاى داستانگو تعريف مى‌كنند! اما هم چيز خوب پيش نمى‌رود، «شبا» پيرزن درمانگر دهكده در حال ترس و وحشت روياى معما گونه خود را براى «روون» مى‌گويد، از طرفى اهالى دهكده به كولى ها مى‌گويند كه امسال نمى‌توانند وارد دهكده بشوند و اين بر كولى‌هاى كه دوش‌ادوش اين مردم در جنگ دشت‌ها مقابل زباكى‌هاى بى‌رحم جنگيده بودند كمى گران مى‌آيد،‌ و از آنجا مى‌روند.
اما ناگهان بيمارى خواب مرموزى تمام دهكده را به خواب مى‌برد، و چند نفرى كه هنوز بيدارند به كولى‌ها مشكوك مى‌شوند و از ميان آنها تنها روون و «الون» نيمه كولى موفق مى‌شوند به دنبال كولى‌ها بروند.
اما ماجرا همچننان پيچيده‌تر و پيچيده‌تر مى‌شود و تنها خودتان مى‌توانيد از خواندن آن لذت ببريد! 01.gif توصيه مى‌كنم از اين سرى‌ كتاب‌ها به سادگى‌ نگذريد و اگر به داستان‌هاى‌ فانتزى علاقه داريد، حتما آنها را مطالعه كنيد.

شاد و كتاب‌خوان باشيد،
كرم كتاب

/ 6 نظر / 191 بازدید
شاگرد بنا

سلام . حال و احوال که خوبه انشالله . آقا من رو توی نوبت این کتابها گذاشتید ؟ . شاد و سلامت باشید . یا حق .

سبکبال

با سلام... دست شما درد نکنه ، کرم محبوب

sara

سلام !موفق باشيد .بسيار کار جالب و مفيدی کردين .البته يک پيشنهاد دارم ميتونين اين سايت رو گروهی کنين که افراد مختلف با سليقه های مختلف کتاب های متفاوت رو معرفی کنن.

يک دوست

سلام. لطفا سري‌به اين آدرس بزنيد: http://www.iiketab.com/ebook/koodak.htm

کتاب خور

خيلی خوب بود. به خصوص روون کتابهای ديگر اميلی رودا را هم معرفی کنيد. مثل در جستجوی دلتورا

هستی

کتاب|های مارک تواين رو برامون بگيد مرسی