معرفى كتاب «سيرك عجايب»

نام كتاب: سيرك عجايب
نويسنده: دارن شان
ترجمه: سوده كريمى
ناشر: كتاب‌هاى بنفشه
شابك: *-612-417-964
شابك دوره: 6-614-417-964
تعداد صفحه: 259 صفحه
نوبت چاپ: اول 1382
شمارگان: 3300 نسخه
قيمت: 15،000 ريال

اگر هري پاتر و دنياي جادوگرها ديگر برايتان خسته‌كننده شده است، بد نيست پا به دنياي وحشت‌انگيز خون‌آشام‌ها بگذاريد.
داستان «سيرك عجايب»، داستان پسري به نام «دارن شان» است كه مثل بقيه پسرها، خانواده‌اى معمولى دارد و با دوستانش به همان بازى‌ها و سرگرمى‌هاى‌ مى‌پردازد كه هر پسر بچه‌اى در سن او به آنها علاقه دارد. او به طور اتفاقى باخبر مى‌شود كه سيرك عجايب به شهر آنها آمده است. سيرك عجايب به سيركى گفته مى‌شود كه در آن سيرك انسان‌ها و جانوران عجيب‌الخلقه را نشان مى‌دهند.
پسرها به شدن كنجكاو مى‌شوند كه به ديدن ماجراى سيرك بروند اما پول به اندازه كافى ندارند و مجبور به قرعه‌كشى مى‌شوند، ...

نه، صبر كنيد، قرار نيست من اين داستان هيجان‌انگيز و ترسناك را برايتان تعريف كنم. فقط مى‌گويم اگر دوست داريد بفهميد كه چطور «دارن شان» تبديل به يك شبح سرگردان خون‌آشام ( يك چيزى شبيه دراكولا) شد، بايد كتاب را بخوانيد.
جالبى كتاب در اين است داستان از زبان خود «دارن شان» ! اگر علاقه‌مند داستان‌هاى ترسناك هستيد، بد نيست يك نگاهى به آن روى سكه بزنيد و ببينيد يك دراكولا چه چيزهاى براى تعريف كردن دارد.

هر چند بايد به اين حقيقت اعتراف كنم كه كتاب زياد هيجان‌انگيز و ترسناك نيست اما آنقدر جالب بود كه من جلد دوم آن به نام «دستيار يك شبح» را تهيه كردم و در حال خواندن آن هستم. در حقيقت در اين كتاب‌ هم مثل «هرى‌ پاتر» اين خلاقيت نويسنده در نگاه كردن به يك موضوع از ديدگاه ديگر است كه داستان را جالب كرده است.

شاد و كتاب‌خوان باشيد
كرم كتاب

/ 1 نظر / 46 بازدید