من و كارت كتاب

با سلام،
فكر مى‌كنيد وقتى چنين تبليغات گسترده‌اى تلويزيونى در مورد كارت كتاب ايران مى‌شود، دهن چه كسى زودتر از همه آب مى‌افتد و بنابراين در دام مى‌افتد؟! فكر مى‌كنم شما هم حدس زده باشيد كه من با تعجب و خوشحالى از همان اولين تبليغ پيگير ماجرا بوده‌ام و اما بعد، با توجه به اين كه من ساكن اصفهان هستم، اولين فكرى كه به نظرم رسيد اين بود كه يك زنگ بزنم و بپرسم كه آيا در اصفهان كتابفروشى هست كه اين كارت اعتبارى! را قبول كند؟ پاسخ اين بود كه به محض عضو شدن ليست نمايندگى‌هاى فروش برايتان ارسال مى‌گردد! اگر من آدم باهوشى بودم بايد از همين جواب به ماجرا پى‌ مى‌بردم. اما شما از يك كرم كتاب چه توقعى داريد! من بالافاصله آستين‌هايم را بالا زدم، ذخيره پولى كه براى خريد كتاب كنار گذاشته بودم به كار انداختم و صاحب يك كارت كتاب ايران شدم!
اما ادامه ماجرا، بلافاصله متوجه شدم كه امكان خريد در اصفهان نيست و تنها چند فروشگاه و شركت در سطح تهران و مشهد، امكان فروش اعتبارى را دارند.اما با ديدن سايت كارت كتاب ايران اميدوار شدم كه بتوانم از طريق اينترنت خريد بكنم! توقع اوليه من اين بود كه با توجه به نوع كار كه يك كار فرهنگى است، و نحوه ارائه، و با توجه به قيمت‌ها و درصدهاى نشر و فروش، هزينه‌هاى پستى زياد نباشد، در ضمن با توجه به آشنائى كه با تعرفه‌هاى پستى داشتم، سعى كردم با خريد چندين كتاب به صورت يك دفعه و بالا بردن حجم خريد هزينه‌ها را به حداقل برسانم. نتيجه كار خريد هشت كتاب به اسامى
نان و شراب
آرش كمانگير
جادوگر سرزمين سامبا
حماسه‌سراى در ايران
چراغ‌ها را من خاموش مى كنم
سرگشته راه حق
مرد لندن
اسطوره زندگى زرتشت
طى دو فاكتور كه تاريخ آخرين فاكتور 81/9/14 مى‌باشد. بعد از گذشت بيش از يك ماه از اين مدت من تنها كتابى كه دريافت كردم كتاب جادوگر سرزمين سامبا بوده است كه قيمت پشت جلد آن 9000 ريال و هزينه پستى آن 2500 ريال شده است!
من با توجه به اينكه آدم خوش‌باورى هستم، فكر نمى‌كنم كه اين مسئله يكجور كلاه‌بردارى باشد و بيشتر اميدوارم كه كارت كتاب ايران بعنوان يك سرويس تازه هنوز درحال تجربه كردن است و اميد است به زودى اين مشكلات جزئى رفع شود و من بتوانم خدمات بهترى دريافت كنم. اما چيزى كه من را به واقع آتش زد مسئله همان تك كتابى بود كه برايم ارسال شد. اين كتاب در سايت كارت كتاب ايران به عنوان «جادوگر سرزمين سامبا» نوشته «پائولو كوئليو» معرفى شده بود ولى‌ وقتى با هزار شوق و ذوق پاكت نامه را بازكردم و كتاب را از آن بيرون كشيديم ديدم كه عنوان كتاب «جادوگر سرزمين سامبا، بررسى و نقد آثار پائولو كوئليو» نوشته «شهلا زرلكى» است! خوب فكر مى‌كنم اين يكى واقعاً يك كلاه‌بردارى باشد و اميدوارم مسئولاً سايت كارت كتاب ايران توضيح قانع‌كننده‌اى در اين مورد داشته باشند.

شاد و كتاب‌خوان باشيد،
كرم كتاب

/ 2 نظر / 46 بازدید
yekpanjere

چقدر در اين وبلاگ به من خوش گذشت! چون چند وقتی است خودم را تنبيه کرده بودم( از شدت مصرف اکانت) به وبلاگهای تازه سر نمی زدم. امشب تنبيه شکسته شد و چه خوب!اين «تم» يابی هری پاتر جالب بود.من هم چند وقت پیش يکی دو کلمه ای در باره کتابهايش نوشتم.خوشحال می شوم نظرتان را بدانم.

داستان‌گو

LOL!!!! عجب اتفاق تلخي كه با زبان شيريني تعريف كرده بودي!/ به هر حال اميدوارم بتوني يك‌كاريش بكني!/ هي پسر! تو چه‌كار كردي كه توي ليست، جزو ده نفر اول شدي؟ / اگه مدير گروه هستي، دست ما رو هم بگير.